Terad eraldatud

Ahoi, matchplay turniiride jälgijad.

Aeg lendab ja kapteni blogi on kõvasti ajast maha jäänud.  Tabelis on toimunud arvestatavaid korrektuure ja terad on sõkaldest eraldatud. Nagu ikka, on turniir pakkunud hulgaliselt põnevaid mänge. 
Meeste meistriliigas on neli meest veel puhaste paberitega. Andres Gailiti edu näitab, et nooremad
mehed peavad oma teovõimet veel tõestama. Teel kõige teravamasse tippu on saanud vanameistri täpsust tunda järgemööda Tõnu Tsernant, Martti Martin ja Marko Muts. Marko vastu saavutas Andres kiire 4 up algedu. Ehkki oma harjumuspäraselt kõrget mängutaset arvestades polnud Andresel ehk parim päev, mistõttu Marko jõudis 17 rajal vaid ühe raja kaugusele,  oli  alguses saadud edu piisav 2/1 võiduks. 

Benno Maaringu võidud on olnud kindlad, vahepealsele vigastusele vaatamata. Viimati sai Benno käest kõvasti kolki Juhan Kolk.  Ja see ei olnud tavaline mäng. Juhan oli 6 üle raja pari peale kaheteistkümnendat rada ja seal see mäng ka lõppes. Matchplays ei mängita raja ja iseendaga, kui vastane on sellel hetkel - 1, siis tuleb kaabut kergitada ja respekteerida vastase tugevust. 

Teisel tabelipoolel jätkab kindlal sammu valitsev meister Margo Liiv, kelle mängukindlus on olnud selline, et matchplay turniiril pole tal 16 rajast olnud vaja kaugemale minna. Viimati pidi Margo paremust tunnistama Juss Peedimaa. 
Järgmises ringis on  Meistri vastaseks Rain Sirk, kes võib oma turniiriga senini ilmselgelt rahul olla.
Ei olnud lihtne vastane Igor Viirlaid ega Indro Konik, kes on samuti selle turniiri üks positiivseid üllatajaid. Rainil ei tasuks siiski jalga sirgu lasta - hoiatus on olemas -  mängus Indro vastu jõuti 12 raja dormie seisust ehk ühe viigi kaugusel võidust lõpuks välja viimase rajani.  Võimast nitro-draivi sai tunda kaotajate poolel ka Toomas Tamme, kes nägi kurja vaeva, et mäng enda kasuks pöörata. Mis sellele kaasa aitas, vaadake siit
 Kunn võttis teel Final Fouri poole tulemusega 3/1 nii kapteni kui Tanel Laisaare ja ei ole usutavasti oma viimast sõna veel öelnud. 
Tabeli esimese asetusega Eero Soosaar on noateral kõndinud hooaja algusest peale. Peale esimese ringi üllatuskaotust on tabelist talle vastu tulnud ainult väga teravad vennad.
Viimaste radadeni ja kõige napimate võitudeni jõudis Eero nii Andres Esko  Viljar Pärnamäe, Igor Viirlaidi kui Juss Peedimaa vastu. Mis Jussil enda kaitseks öelda oli, vaadake siit
 Ja mis plaanid on Eerol edasi seda võib kuulata nii tema järgmise ringi vastane Kunn kui ka kõik teised. 
Kaotajate poolel on elus lisaks veel Marko Muts, kes võitis viimati 3/1 Andres Kulbinit. Mängu kulg oli tasavägine ja paridega rajavõite jagus mõlemale poole. Teisel poolel tegi Marko rea pare järjest saavutades mõõduka edu. Radadel 16 -17 proovis  Andres parematest avalöökidest kasu lõigata riskivaba mänguga, aga nagu vana klubigolfari tõde ütleb - seifi mängija saab ise karistada, nii lõpetas Marko kogu mängu 17 raja lõpuks vaatamata ette tulnud takistustele metsasservades.    
Vastaseks tuleb talle  Juhan Kolk, kes sai järgmisesse ringi loobumisvõiduga Martti Martinilt. Marttil   pole tabeliga lihtne olnud- Erko Hansarit mäletab ta veel eelmisest aastast, ja Erko hetkevormi ei tahaks ilmselt keegi tunda. Gailitilt karistada saanud Martti pidi jagu saama nii Eero Veisnerist kui viimati paari aasta tagusest matchplay meistrist Toomas Kullist. Ja see mäng oli ilmselt üks senise hooaja pinevamaid. Toomas oli 5 rajaga ees 6  enne lõppu kui Martti spurti alustas. Toomase mäng lagunes ja Martti kruiisis paridega lõpuni ja vormistas lisarajal võidu.      

Naiste tabelis on ka suur pilt paika loksumas. Võitjate poolel jätkavad klubi president Triin Anette
Kaasik ja Lea Schmidt. Triinu mäng teises ringis oli  eelmise aasta finaali koopia - tema vastaseks olnud Imbi Paloots osutas visa vastupanu, võttis initsiatiivi ja juhtis suurema osa mängust. Viimastel radadel võttis Triin võidu siiski tugevama õigusega ära. 18 rajal vajanuks Imbi viigistamiseks 4-5 meetrist pari putti, aga see sisse ei läinud - lõppseis 1 up. 

Lea jättis vahepeal vaevanud  sogeti nädalavahetusel Saaremaale ja tegi Anu Rebase vastu  kiire stardi. Rebane kavaldas välja küll rajavõidud radadel 10, 11 ja 14, aga see enam ei aidanud. Lea uus driver ja puu tegid puhta töö. Finaalpäevale on pilet lunastatud. 
Anu peab oma finaalpäeva taset tõestama Eva Peedimaa ja Tiia Pärnamäe vahelise mängu võitja peal ja Imbi võtab vastu Eva-Kristina Maaringu, kes sai jagu Reet Dalbergist. 

Avatud Liiga mängudest lähipäevil. Konkurents läheb teravamaks ja kapten püüab oma sule ka teravana hoida. 

head hooaja jätku soovides,

Teie kaptenKommentaarid

Populaarsed postitused